24.05.12

Po hodně dlouhé době jsem si vzpomněl na publikování myšlenek. Aby toho pro začátek nebylo moc, jen postnu PR dálkový rozhovor o našem Hypotékomatu.


Rozhovor pro agenturu ČIA – odpovídá Adam Hazucha

1.      Koncem loňského roku spustila společnost NetRoad provoz webového projektu Hypotekomat.cz. Co Vás přimělo ke spuštění tohoto projektu?

Za projektem Hypotékomat.cz stojí internetová agentura NetRoad s.r.o., která vytváří a provozuje vlastní internetové projekty. Nápad vznikl na jaře 2011 během vývoje předchozího projektu využitím podobné myšlenky v jiné oblasti. Pomohla nám předchozí zkušenost, kdy jsme přišli do styku s projektem zabývajícím se srovnáváním hypoték bank.

2.      Koncovka mat je velice podobná názvům slevových portálů jako je Slevomat.cz. Je tato podobnost náhodná, nebo je za tím skrytý nějaký účel?

Ano, při volbě názvu nového projektu jsme se inspirovali populárním slevovým portálem. Slevovým serverům se tak blížíme nejen designem stránek, ale i využitím síly kolektivní poptávky vůči bankám, a tedy výhodnějších nabídek pro naše klienty.

3.      Není podle Vás v Česku již zprostředkovatelů hypoték příliš? Nebojíte se konkurence?

Nabídka hypotečních a finančních služeb je na našem trhu široká, ale pro klienta je zároveň i velmi nepřehledná a jen těžko se v ní dokáže zorientovat. Co se týče online zprostředkování hypotečních služeb, tam je situace poněkud jiná. Ale i na tomto poli platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Hypotékomat je jednoduchý, přehledný a férový. Klient se tak svěřuje do dobrých rukou a my se mu nebojíme říci ne, pokud je pro něj hypotéka v současné situaci nevhodná. O zprostředkování hypoték se na trhu snaží mnoho více či méně solidních projektů, což nás vede ke snaze rozšiřování nabídky a stálému zlepšování postupů i služeb samotných.

4.      Kolik klientů za dobu své existence již Hypotékomat oslovil? Kolik hypoték již zprostředkoval?

Od začátku letošního roku projekt vyřizuje již více než 360 žádostí o hypotéku nebo refinancování v celkové výši přes 580 milionů korun. V průběhu března a zejména v dubnu jsme zaznamenali opravdu dramatický nárůst zájmu klientů o naše služby. Jen v průběhu dubna jsme přijali přes 180 nových žádostí o zprostředkování hypotéky nebo refinancování stávájícího úvěru. Trend nárůstu očekáváme i v následujících měsících až do léta, kdy dojde k přirozenému úbýtku návštěvnosti i zájmu o úvěry.

5.      Nabízíte úrokovou sazbu 3,09 %. Jedná se o průměrnou sazbu, nebo o minimální sazbu, kterou může klient získat?

Námi komunikovaná úroková sazba ve výši 3,09 % je reálná sazba, na kterou může většina žadatelů po splnění několika základních podmínek dosáhnout. Za předpokladu, že žadatel o úvěr bude hodnocen ze strany banky velmi pozitivně, může získat i nižší sazbu. To se týká ale jen jednotek procent žadatelů.

6.      S jakými finančními institucemi spolupracujete? Jsou některé, se kterými spolupráci odmítáte? Pokud ano, tak z jakého důvodu?

Hypotékomat nabízí jen prověřené hypotéky od důvěryhodných a spolehlivých finančních institucí. V současné době jsme schopni žadatelům o úvěr zprostředkovat nabídky všech klíčových bank operujících na českém hypotečním trhu. Nedá se říct, že bychom s některou z bank odmítali spolupracovat. Jde nám zejména o profesionální a důvěryhodné zprostředkování služeb, které nám prověřené instituce zaručují a zároveň o využití dlouholetých kontaktů, které nám umožňují zrychlovat vyřízení jednotlivých náležitostí a domlouvat pro klienty lepší podmínky. Pokud se noví hráči na trhu hypotečních úvěrů osvědčí, rádi budeme v budoucnu našim klientům nabízet i jejich produkty.  

7.      Jaké jsou podle Vás aktuální trendy na českém hypotečním trhu?

Začátek roku 2012 přinesl všem hypotečním makléřům očekávaný zájem klientů. Je to způsobeno velkým množstvím klientů, kteří musí letos řešit končící fixaci stávajícího hypotečního úvěru a stojí před rozhodnutím, zda využít nabídky své banky, či přejít ke konkurenci. Poslední dobou registrujeme také zvýšený zájem o spolupráci ze strany bank, které zjistili, že je i pro ně výhodné spolupracovat s profesionálními zpracovateli a zprostředkovateli hypotečních úvěrů. I v našem oboru existuje přímá úměra – čím více úvěrů zpracujete, tím více získáte zkušeností, a tím spokojenější může být zájemce o úvěr. Nehledě na to, že toto má vliv na přístup bank, které nám tak vycházejí více vstříc.
Výhodou poradců projektu Hypotékomat jsou nejen dlouhodobé zkušenosti, ale i mnohem výhodnější podmínky, které by klient u banky nezískal, pokud by vyjednával sám. Využíváme synergického efektu mnoha žádostí a tedy velké profinancované částky.

8.      Jaký vývoj očekáváte v letošním roce?   

Zájem o hypotéky je nyní snad rekordní. Trh zaznamenal v prvním čtvrtletí letošního roku celkový objem nových hypoték za téměř 30 miliard korun, což je druhý nejlepší výsledek v historii. Hypotéky tedy jedou doslova na plný plyn, což je do určité míry způsobeno nejnižšími úrokovými sazbami v jejich dosavadní historii.

9.      Spolupracujete s makléřskou společností IMG. Můžete popsat provizní systém, který používáte?

Systém je založen na bázi dělení provize za hotové úvěry.

10.  Jakým způsobem Hypotekomat.cz propagujete?

Pro propagaci našich služeb využíváme především nástroje online marketingu v podobě PPC reklamních kampaní a také služeb PR agentury. Mix vždy doplňujeme i o bannerové reklamy, tištěné letáky, e-mail marketing a další cílené reklamní formáty.Žádné komentáře:

Okomentovat